Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування закладу

Учнівське самоврядування – добровільне об'єднання учнів, мета якого — сформувати у дітей вміння господарювати у школі, класі, вміння співпрацювати на засадах партнерства, гласності, демократизму з учнівським, педагогічним та батьківським колективом школи.
Завдання учнівського самоврядування:
1. Залучення дітей та молоді до прийняття рішень.
2. Захист прав та інтересів учнів.
3. Реалізація інтересів учнів, підтримка їх здібностей, прав та свобод.
4. Створення умов для самореалізації учнів.
5. Налагодження контактів та реалізація спільних проектів, ініційованих учнями.
Робота учнівського самоврядування в закладі спрямована на тісну співпрацю ученика, вчителя, та батьків. Велика увага приділяється плануванню та організації позаурочної навчально-виховної роботи. Вивчення та врахування індивідуальних особливостей учнів сприяє розвитку їх здібностей, талантів, навичок, самодіяльності, самоуправління, організації змістовного дозвілля та відпочинку.
Учнівське самоврядування комунального закладу «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 6 Вінницької міської ради» складається з :
- команди президента;
- організаторів класних колективів;
- творчих/ініціативних груп.
Команда Президента є найвищим органом у системі шкільного самоуправління. Склад Команди Президента визначається за кількістю паралелей, які навчають у школі. Президент школи до цього числа не зараховується. За кожним членом Команди Президента закріплюється по 1 паралелі, за які вони відповідальні. Представники даних паралелей можуть здійснюватися через закріпленого за ними представника Команди, ініціювати винесення на обговорення зборів Команди Президента, які стосуються діяльності учнівського самоврядування.
Члени учнівського самоуправління традиційно організовують та приймають активну участь у проведенні загальношкільних свят.
Свято першого дзвоника, День учителя, шоу-конкурс талантів «Фактор 6», «Ярмарок у нашій оселі – гучний та веселий», «Дивоколо веселих розваг», «Веселі перерви», Фанові руханки, Фестиваль дитячої творчості, Посвята у гімназисти ( для учнів 5х класів), Новорічні івенти, свято 8-го березня, Гімназійні бали, свято Останнього дзвоника, випускний вечір.
Фото та відеочеленджі: «Фото з улюбленим учителем», День українського платка, «Я маю право», «Збережемо ґрунти рідної країни», «Пожежі краще запобігти», «Що таке толерантність та ввічливість?», «Найвідоміші жінки світу», « Ми за дружбу націй» «Чек-лист хороших манер» та ін.
Також, учнівське самоврядування бере активну участь у таких благодійних акціях як: «Серця відкриті для добра», «Якщо у тебе є серце», «5 картопля», «Великодній кошик».
Щомісяця Команда президента проводитиме заняття з елементами тренінгу для організаторів класних колективів 5-11 класів на різні теми – лідерство, тайм менеджер, організація власного дозвілля. («Лідер 21 ст.», «Тайм менеджент», «Як стати лідером» та ін.).
Один раз на семестр Команда звітує перед адміністрацією закладу на нараді при директорові про свою діяльність та роботу паралелей.
    Вже традиційно Команда президента присутня на педагогічних порадах закладу. Під час жовтневої (крайньої) пед. заради них мали змогу бути фасилітаторами та проводити майстер-клас для вчителів з використання елементів soft skills у рамках курсу СЕЕН – навчання (See learning).
    Невід'ємною частиною роботи учнівського самоуправління є участь у міжнародних проектах:
Трирічна програма «Health school: заради здорових та радісних школярів» - популяризація здорового способу життя та проведення різманітних активностей. Фото челендж «7 здорових сніданків», Фанові руханки для учнів школи І ступеня, «Спорт батьківщиною», «Фан-ап» та інші активності.
Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» - члени Команди президента входять до ініціативної групи та допомагають реалізовувати «План дій». Анастасія Купрієнко та Іван Швайко пройшли 5-денні онлайн тренінги від цієї програми та мають можливість проводити освітні заходи у школі за результатами участі в тренінгу
«Climate action project» - 6 недельний проект, який має на меті змінити поведінку учнів та мислення суспільства щодо зміни клімату та загроз довкіллю через освіту.
    Організатори класних колективів – одне із ланок самоуправління. Обираються кожного місяця класним керівником та учнями класу шляхом голосування. Виділяємо основні його повноваження:
• Розподіляти обов'язки у класі та контролювати їх виконання.
• Координувати долю свого класу в громадській житті гімназії.
• Інформувати клас про плани самоуправління та назначати відповідальних за виконання поставлених завдань.
Творчі/ініціативні групи – це заключне ланка учнівського свмоврядування, яке обирається кожного місяця у класному колективі. Вона створюється для допомоги класному керівнику та організаторві класного колективу.







Немає коментарів:

Дописати коментар